Rozhovor pro Vyškovský deník

Aktuality

Jaroslav Klaška

Rozhovor pro Vyškovský deník

Přibližně týden před prvním kolem voleb do Senátu jsem byl Vyškovským deníkem požádán o rozhovor o svém programu a plánech. Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE, uvádím také jeho přepis.

1. Proč jste se rozhodl kandidovat do Senátu?
Kdo zná dějiny a sleduje českou politickou scénu, tak jasně vidí, že demokracie není samozřejmost. Je třeba ji chránit. A to platí zvlášť o dnešní době, kdy se jednoznačně ukazuje, jak důležitá je role Senátu pro rovnováhu sil. Kromě toho stále sním o tom udělat náš svět o trochu lepším. K tomu vede cesta přes práci a řešení konkrétních problémů. Obracejí se na mě starostové obcí z našeho regionu s prosbami o radu a pomoc a já se jim snažím vyhovět. A i když tomu někteří lidé nevěří, senátor má možnosti, jak ovlivnit věci, jež na první pohled nespadají do jeho kompetencí. Je v zájmu každého regionu mít v celostátní politice zástupce, který nezapomíná, odkud pochází.

2. Co považujete za nejpalčivější problém Vyškovska a jak ho chcete pomoci řešit?
V posledním roce jsem v našem regionu objel mnoho obcí a bavil se spoustou lidí od volených zástupců až po řadové občany. A oni sami říkají, že největší problém je doprava - kolony, špatný stav silnic, neexistující obchvaty měst a vesnic, ucpaná dálnice, problémy s parkováním. Přitom správně nastavený dopravní režim zároveň znamená pomoc životnímu prostředí. Plynulý provoz na silnicích bez stojících aut s puštěnými motory, obchvaty obcí, které odvedou dopravu z jejich center, to vše znamená také méně hluku, méně prachu, méně imisí.

3. V jakém výboru horní komory byste chtěl působit a proč?
Ze svého působení v Poslanecké sněmovně mám zkušenosti z rozpočtového a hospodářského výboru. Takže bych volil Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu. 

4. Jak hodláte skloubit práci v Senátu s vašimi dalšími aktivitami a rodinou?
Práci v Senátu se chci věnovat po profesní stránce naplno. Rodině patří všechen můj volný čas.

5. Máte nějaké životní krédo?
Buď rozhodný, udatný a jednej. Neboj se a neděs.
Nejhorší ze všeho je lhostejnost a nečinnost. Nedostatek odvahy postavit se zlu. Proto jsem rád, že jsme se dokázali zformovat v demokratické koalici Spojme síly. Protože pro vítězství zla stačí, aby dobří lidé nedělali nic.