Politici s odborníky dojednali konkrétní plán výstavby obchvatu Bučovic. Práce by měly začít do pěti let

Aktuality

Jaroslav Klaška

Politici s odborníky dojednali konkrétní plán výstavby obchvatu Bučovic. Práce by měly začít do pěti let

Obchvat města Bučovice, na nějž nedávno schválilo finance Ministerstvo
dopravy, projednali politici se zástupci Ředitelství silnic a dálnic. Jednání inicioval lidovec Jaroslav Klaška.

„Kolony v centru města jsou dlouhodobým problémem. Nejenže se často táhnou až do Křižanovic, ale zhoršují i bezpečnostní situaci pro chodce. Jsem rád, že se Bučovice ujednotili na záměru stavby obchvatu, který v současné době má již konkrétní rozměr,“ uvedl po jednání lidovec Jaroslav Klaška, kandidát do Senátu, který se o dopravní situaci v Bučovicích dlouhodobě zajímá. Informoval také o dohodnutém harmonogramu příprav. Město Bučovice v nejbližším období schválí územní plán města a pomůže s identifikací pozemků pro jejich výkup. Zástupci Ředitelství silnic a dálnic letos připraví podklady pro dokumentaci pro územní řízení, jejíž čistopis se očekává v příštím roce. V dalších letech bude vyřízeno územní rozhodnutí, stavební povolení, výkupy pozemků a výběrová řízení. Práce na obchvatu by podle tohoto plánu mohly začít v letech 2024 nebo 2025.

„Je to nejvýznamnější investice na hlavní silnici E50 na Slovensko, po které všichni naši občané volají,“ prohlásil starosta Bučovic Jiří Horák.

Jednání se mimo jiné zúčastnil i poslanec a někdejší předseda KDU-ČSL Marek Výborný, který přislíbil podporu obchvatu na vládní úrovni. „Obchvat jednoznačně podporuji a při jednání s ministrem ho podpořím,“ prohlásil Výborný.